KDYŽ HOTEL CESTUJE S VÁMI                                

Oblíbená plavba z Litoměřic přes Žernosecké jezero, Portu Bohemicu až pod hrad Střekov v Ústí nad Labem


Během bezmála čtyřhodinové plavby po proudu Labe se můžete přímo z paluby seznámit s okolím řeky. Je zde od všeho trochu. Malebná města a vesničky s mnohdy více než tisíciletou historií, pro tuto krajinu příznačné vinice a ovocné sady a pohledné kopce Českého středohoří.

Po 40 minutách doplujeme do zdymadla Lovosice. Proplutí zvládne Florentina za ca 20 minut a klesne spolu s hladinou o něco málo více než o 3 metry.  Samotné město Lovosice ponechá po levoboku, stejně jako snadno rozpoznatelný „dvouhrbý“ vrch Lovoš v těsné blízkosti města nebo v jeho stínu trochu ukrytý vrch Boreč.  Po necelých 3 km je možno po pravé straně zahlédnout uměle vybudovaný kanál spojující Labe s Žernoseckým jezerem.

Při míjení kanálu doporučujeme i pohled na druhou stranu řeky, kde je za příznivého počasí a jen na několik málo minutek možno zahlédnout vzdálený vrchol Milešovky, nejvyšší hory Českého středohoří.

Velké Žernoseky s dominující věží kostela sv. Mikuláše se zanedlouho objeví na pravoboku. Jsou již od středověku obklopeny vinicemi, které vydávají lahodné hrozny Žernosecké vinařské oblasti, z nichž se přímo zde vyrábí víno a také se zde s oblibou konzumuje.

Pohled si nepochybně zaslouží i blížící se skalnatý ostroh vpravo zvaný Kalvárie se třemi kříži, jejichž existenci umí vysvětlit pouze legenda. Hned na vedlejší skále stojí Hrádek, zřícenina hrdě označená českou vlajkou.  Pohled na obě místa prozradí, že se blížíme k očekávanému zúženému říčnímu úseku zvanému Porta Bohemica, neboli brána Čech, která od pradávna připomínala kupcům připlouvajícím od Saska vstupní bránu do Českého království.

Poté, co Florentina proklouzla úzkým sevřením Porty, se otevře pohled na širší okolí s vesničkami na obou březích a kulisou Českého středohoří v jejich pozadí.

Florentina na noc zakotví v přístavišti Velké Žernoseky a vám se nabídne možnost výletů na kole i pěšky.

Speciální nabídka